Home / Zayıflama Çorbası / Zayıflama çayı

Zayıflama çayı

Zayıflama çayı

Zayıflama ilaçları ve çaylarının zararlı olup olmadığı çoğu zaman tartışılan bir mevzu olmuş; sadece tam anlamıyla bir görüş birliğine varılamamıştır. Özellikle aşırı kilolu veya obez olarak tabir edilen durumlarda kişiler sıklıkla zayıflama çaylarına başvurabilmektedir.

Zayıflama amaçlı kullanılan onlarca ot veya nebat kökenli ilaçlar ve gıdalar vardır. Naturel olarak her insanın bildiği şeklinde tedavi fakatçlı kullanılan tüm ilaçlar ve bileşenlerin temel kaynağı doğada bulunan bitkiler ve minerallerdir. Zayıflamanın basit yolunu arayanların başvurmuş olduğu bir seçenek zayıflama ilaçları ve çaylarıdır. Peki ama işe yarıyorlar mı?

Zayıflama çayı ve zayıflama hapı zararlı mı Zayıflama Çayı ve Zayıflama İlaçları Zararlı mı? Zayiflama cayi hapi zararli mi

Zayıflama fakatçlı ve sağlık Bakanlığı onaylı olmayan zayıflama maddelerinin insanoğluın sağlığına zararları var mıdır, varsa nedir?
Bilindiği üzere piyasada dolaşan bir sürü zayıflama çayı ve ilacı vardır. Bunların bir kısmı doğrudan zayıflatma amacı taşırken bir kısmında rejim programları takviye edici bir özellik taşır. Piyasada sadece iki tanesi doğrudan zayıflatan ve ilaç olarak satılan marka vardır. Fakat bu ikisinin de neticede yan etkilerinin olduğuna dair bir çok şikayet bulunmakta.

Zayıflama Çayları

Zayıflama ilaçları sıhhat Bakanlığı’nın doz ve uyarmaları doğrultusunda doktorlar tarafınca reçete edilmektedir. Kullanmadan önce kesinlikle rejim ve aktivite denenmelidir. Bu tür ilaçlar kullanabilmek için ne olursa olsun zorunluluğun olması da gerekir. Bu zorunluluklar içinde birey ağır obez olmalı ve uygulanacak başka bir yöntemin kalmamış olması sayılabilir.

öteki taraftan sağlık Bakanlığı’nın reçete izni vermediği tüm ilaç ve preparatlarda her zaman uzak durmak en güzel yollardan biridir.

Zayıflama İlaçları ve Çaylarının Olabilecek Zararları
Piyasada halka satılan naturel ve bitkisel kökenli adı altında onlarca ürün vardır. Fakat uzmanlar bu ilaçların zayıflatmanın aksine kimyasal ve hatta öldürücü olduğu mevzusunda sık sık uyarmaktadır.

Zayıflama ilaçları genellikle besin takviyesi olarak tanımlıyor kendini. Fakat bu ilaçlar beyindeki yeme isteğini azaltıp insanoğlunun iştahını kesiyor ve bu şekilde zayıflamaya sebep oluyor. İştah kesici madde olan sibutraminin bu İlaçlarda yüksek dozda kullanılması ise ölümcül olabiliyor.

About meryem

Check Also

Zayıflama çorbası

Ne işe yarar diyorsanız, bu kür zayıflamak için diyet arayanlara uygun, hızlı bir şekilde kilo ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir