Home / Zayıflama çayı / Hızlıca kilo nasıl verilir?

Hızlıca kilo nasıl verilir?

1 Kilo Kaç Kalori Yaktırır ve Ne Kadar Kaloriye Eşit, Denk Gelir?
Zayıflama döneminde zayıflama için vücut kaç kalori yakarsa 1 kilo verir ve bu yakılan kaloriler kaç kiloya denk geliyor inceleyelim; 1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmalı?

Kilo, kuşkusuz ki hepimiz için fazlasıyla problem arz eden bir durumdur. Görsel olarak bir mesele teşkil eden kilonun, aslolan farklı hastalıklar açısından tetikleyici olması onu önemli hale getirmektedir. Günümüz şartlarında hazır yemeklere yönelim, fast food tüketiminin çılgınlar benzer biçimde olması, hareketsizlik ve dengeli olmayan beslenmeler sonucunda obezite riski oldukca artmış durumdadır. Bu küresel hastalığı engellemenin de en kesin çözümü, yüksek kalorili gıdalardan kaçınılması ve spor yapılmasıdır.

1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Harcamak Gerekir?
1 kilo vermek için ortalama 7000-7500 kalori yakmak gerekir. Buradan da anlaşılacağı üzere 1 kilo. Zayıflamak 7000 kaloriye denk eşit yapar. 70 kilo olan bir kadının vücudunda bulunan yağlar 110.000 kaloriye, erkeklerde 80.000 kaloriye denk gelmektedir. Şuradan kilo vermek için kalori yazısına bakabilirsiniz.

1 Ayda en çok Kaç Kilo Verilir?

Bu rakam çok gibi görünse de aslında o denli yüksek bir kalori değeri değildir. Özellikle yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde tertipli yüzme, yürüyüş, koşu, egzersiz yapılırsa hem kilo vermek kolaylaşacaktır, aynı zamanda vücut daha çok biçimlenecektir. Yaz kış demeden, kapalı havuzlarda tertipli olarak yüzme olanakı olanlar için, bu spor hem keyifli bununla beraber fazlaca etkili bir etkinlik olmaktadır. Yüzme ile saatte verilecek kalori miktarı 600’dür.

Yüzmeye vakit ayırmak zor diyenler için çok daha etkili yollar bulunmaktadır. Merdivenlerden koşarak yukarı çıktığınızda saatte 900 kalori vermek işten bile değildir. Doğal olarak ki bu işlemi spor adına icra ettiğinızda ve uzun süre tekrarladığınızda etkisini görmüş olacaksınız.

Evde kendinize kullanabileceğiniz bir ip bulun ve çocukluğunuza dönün. İşte bu eğlenceli iş, yani ip atlama tamı tamına saatte 780 kaloriye eşittir.

Zayıflama çayı için Kaç Kalori Yakılmalı:
Karbonhidratlar: 1 gramı 4 kalori

Proteinler: 1 gramı 4 kalori

Yağlar: 1 gramı 9 kaloridir.

Buradan anlaşıldığı üzere, bütün bileşenler devasa yükseklikte bir kalori kıymetini vücuda verse de, içlerinde yağ açık ara öndedir. Dolayısıyla, kilo vermek için ne olursa olsun yağlar yakılmalı ve yağların vücuda kattığı kaloriler harcanmalıdır. Yukarıda 1 kilonun kaç kaloriye eşit bulunduğunu vermiştik.

About meryem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir